Zarządzenie nr 25

Zarządzenie nr 25 /2008

Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jastrzębiu Zdroju

z dnia 21.05.2008 r.

w sprawie zmiany w Regulaminie gospodarowania środkami Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jastrzębiu Zdroju

 

 

 

Na podstawie § 4 ust. 1 Statutu Powiatowego Urzędu Pracy w Jastrzębiu Zdroju oraz § 15 pkt 1 ppkt 8 Regulaminu Organizacyjnego Powiatowego Urzędu pracy w Jastrzębiu Zdroju zarządzam:

 

§ 1

 

Dokonać zmiany w Regulaminie gospodarowania środkami Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych wprowadzonego Zarządzeniem nr 6/2007 Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy z dnia 21.02.2007 r. i zmienić:

 

1. Treść § 3 ust. 3 nadając mu brzmienie „Decyzje w sprawie sposobu podziału środków Funduszu oraz przyznawania świadczeń socjalnych poszczególnym osobom uprawnionym podejmuje pracodawca przy uwzględnieniu wniosków przedstawionych przez Komisję Socjalną.

 

2. Treść § 3 ust. 4 uchyla się.

 

3. Dodaje się w § 15 ust. 12 w brzmieniu: „Powołuje się Komisję Socjalną, której zasady wyboru i zasady pracy określone są w załączniku nr 2 do w/w regulaminu.

 

§ 2

 

Zarządzeniem wchodzi w życie z dniem podpisania. Komisja rozpocznie prace po wyborze składu.

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik nr 2

Do regulaminu gospodarowania

Zakładowym Funduszem

Świadczeń socjalnych

 

 

 

Regulamin Pracy Komisji Socjalnej

 

 

§ 1

 

Niniejszy Regulamin Pracy Komisji socjalnej, zwany dalej Regulaminem, określa zasady wyboru członków oraz zasady działania Komisji socjalnej, zwanej dalej Komisją.

 

§ 2

Zadaniem Komisji jest:

 

  1. Ustalanie corocznego planu podziału środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych na poszczególne cele.
  2. Rozpatrywanie indywidualnych wniosków o przyznanie świadczenia i przedkładanie Dyrektorowi swoich wniosków w tym przedmiocie.

 

§ 3

 

1. W skład Komisji wchodzi 3 pracowników Powiatowego Urzędu Pracy z tym, że 2 pracowników to przedstawiciele pracowników wybrani w wyborach pracowniczych a 1 to przedstawiciel Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy przez niego wytypowany.

 

2. Przedstawiciele Załogi wybierani są przez wszystkich pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w trybie głosowania spośród wszystkich pracowników Powiatowego Urzędu Pracy. Termin i miejsce głosowania ogłasza Dyrektor. Głosowanie odbywa się w trybie tajnym, zwykłą większością głosów. Wybór przedstawiciela Załogi jest ważny bez względu na liczbę pracowników PUP, biorących udział w glosowaniu.

 

3. Na pierwszym posiedzeniu Członkowie Komisji Socjalnej wybierają spośród siebie Przewodniczącego Komisji Socjalnej zwany dalej kierującym obradami.

 

4. Kadencja Komisji trwa 3 lata i rozpoczyna się od dnia odbycia pierwszego posiedzenia Komisji.

 

5. W przypadku pisemnej rezygnacji członka Komisji z członkostwa, bądź jego odwołania przez wyborców – jeżeli do końca kadencji Komisji pozostało nie mniej niż trzy miesiące przeprowadza się wybory uzupełniające. W innym przypadku Komisja działa w zmniejszonym składzie.

 

6. Komisja obraduje na posiedzeniach. Udział w posiedzeniach Komisji jest obowiązkiem każdego członka komisji.

Z posiedzenia Komisji jest sporządzany protokół przez pracownika referatu organizacyjno-administracyjnego, który nie jest członkiem Komisji.

 

7. Posiedzenia Komisji Socjalnej zwoływane są na wniosek każdego z jej członków, w miarę potrzeb, nie rzadziej jednak niż raz na kwartał.

 

8. Członkowie mogą wnosić propozycję zmian do regulaminu Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

 

9. Podczas prac Komisji Socjalnej każdy z jej członków ma prawo wyrażać swoją opinie niezależnie od zdania innych.

 

10. Przewodniczący Komisji kieruje obradami, zapewnia sprawny i prawidłowy przebieg obrad Komisji Socjalnej oraz rozpatrywanie wniosków osób ubiegających się o świadczenie, zgodnie z postanowieniami Regulaminu ZFŚS.

 

11. Głosowanie nad wnioskami odbywa się w trybie jawnym przez podniesienie ręki.

 

12. Decyzje podejmowane zostają większością głosów. W sprawach nierozstrzygniętych oraz w przypadku § 3 ust. 5 decydujący głos ma Przewodniczący Komisji.

 

13. Członek Komisji socjalnej, na czas rozpatrywania jego wniosku, opuszcza miejsce, w którym odbywa się posiedzenie.

 

14. Opinia Komisji powinna być odnotowana na wniosku osoby ubiegającej się o świadczenie oraz na zbiorczym zestawieniu wniosków.

 

15. W przypadku odmownego rozpatrzenia złożonego wniosku Komisja zobowiązana jest do pisemnego uzasadnienia swojej opinii na wniosku osoby ubiegającej się o świadczenia.

 

16. Przy pracach Komisji może być również zaproszony przez Przewodniczącego Komisji Dyrektor jednak jego obecność jest tylko w charakterze obserwatora i nie może on wpływać na Komisje.

Wytworzył:
Udostępnił:
Stochniałek Karol
(2009-01-29 11:25:38)
Ostatnio zmodyfikował:
Stochniałek Karol
(2009-01-29 11:30:17)